PL EN

FIRST INTERNATIONAL MASTERSHOT FILM FESTIVAL

O FESTIWALU

Mastershot Film Festival to pierwszy, międzynarodowy festiwal filmów zrealizowanych od początku do końca za pomocą jednego ujęcia. Inicjatywa została powołana do życia przez niezależnych filmowców latem 2015 r., którzy zafascynowani obrazem filmowym i dynamiką kadru postanowili stworzyć oryginalne i zupełnie podejście do sztuki filmowej w polskiej kinematografii.


Podczas trzech, pionierskich lat działania udało nam się zrealizować cykl warsztatów dla profesjonalnych filmowców i pasjonatów sztuki filmowej w Poznaniu i Warszawie. Zrealizowaliśmy również niezależny konkurs na najlepszy Mastershot w 2016 r., którego zwycięzcą została młoda polska reżyserka Marta Prus za film pt. "Ciepło - Zimno". Zebraliśmy bogate doświadczenie i zdobyliśmy wiedzę, dzięki którym kolejne edycje festiwalu, konkursu i warsztatów będą jeszcze bardziej odpowiadały potrzebom polskich filmowców.


Zgłoszenia filmów do udziału w tegorocznym konkursie przyjmowane będą w październiku i listopadzie 2018 roku. Finał oraz gala festiwalu odbędzie się w grudniu 2018 r. w Poznaniu. Z wszystkich zgłoszonych filmów zostanie wybranych 10 najlepszych, które wezmą udział w finałowym konkursie. Wyniki zostaną ogłoszone na gali MASTERSHOT FILM FESTIVAL 201, podczas której autorzy najlepszych produkcji zostaną również uhonorowani nagrodami. Nagroda główna to stabilizator MoVi ufundowana przez firme FreeFly Systems.


W ramach festiwalu organizujemy cyklicznie warsztaty operatorskie w wybranych miastach, aby wspomóc uczestników wiedzą merytoryczną i profesjonalnym sprzętem.


Wśród miast, które odwiedzimy jako MASTERSHOT FILM FESTIVAL są między innymi: ŁÓDŹ - WARSZAWA - POZNAŃ - KRAKÓW – GDAŃSK - BERLIN - PRAGA – NOWY JORK - LOS ANGELES. W miarę rozwoju festiwalu zamierzamy odwiedzać coraz więcej miejsc. Jeśli chcesz abyśmy odwiedzili również Twoje miasto, napisz do nas. Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby.

A co udało nam się zrealizować do dnia dzisiejszego? Przeszkoliliśmy już 1000 ludzi na warsztatach z produkcji filmu na jednym ujęciu Mastershot, wyprodukowaliśmy kilkanaście filmów, z czego niektóre możecie obejrzeć na naszym kanale na Youtube, odwiedziliśmy różne lokacje filmowe w Łodzi, Warszawie i Poznaniu, graliśmy retro, futuro i współczesność, inspirowaliśmy się najlepszymi artystami i zainspirowaliśmy do sztuki filmowej ponad tysiąc osób! A możemy więcej i z pewnością to zrobimy!


Zapisz się na nasz aby otrzymywać bieżące informację dotyczące festiwalu.

 

MECENASI:


  

PARTNERZY: