LUDZIE
Festiwal tworzą ludzie, którzy zamiłowanie do produkcji filmów mają we krwi. Ludzie którzy bezinteresownie chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wymieniać doświadczenia z innym profesjonalistami branży filmowej. MASTERSHOT FILM FESTIVAL to również wspaniali goście, filmowcy, którzy mnóstwo czasu poświęcili na znalezienie jak najlepszego kadru i realizację wspaniałych ujęć. To twórcy głęboko zaangażowani w sztukę filmową, kreatorzy i poszukiwacze wyjątkowych obrazów, którzy chętnie podzielą się swoja pasją i wiedzą z uczestnikami.
Poniżej lista osób, które tworzą Mastershot Film Festival. Grupa zaangażowanych osób będzie się sukcesywnie powiększać o kolejnych profesjonalistów z branży. Jeśli podoba Ci się idea inicjatywy MASTERSHOT FILM FESTIVAL, chcesz mieć swój udział w rozwoju sztuki filmowej na świecie - Dołącz do Nas.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją osobą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju festiwalu.
MASTERS
Jarek Żarski
ceo, founder
Sprawca całego zamieszania. Pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie międzynarodowego festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Z wykształcenia dziennikarz, na co dzień współwłaściciel poznańskiej agencji reklamowej Fresh Studio. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, CEO w firmie WINMAR.
Renata Żybura
project manager
Planowanie i organizacja działań. Egzekucja i prowadzenie poszczególnych pod projektów w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Planowanie i koordynacja eventów oraz komunikacji z partnerami i sponsorami Festiwalu.
Bystra, energiczna i towarzyska. Otwarty umysł, szerokie horyzonty i ogromna ciekawość świata. Myśli i analizuje szybko, działa efektywnie i osiąga zaplanowane cele. Racjonalna i dobrze zorganizowana. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z planowaniem i wdrażaniem projektów marketingowych. Nie wyobraża sobie życia bez regularnego tańczenia flamenco i tańca współczesnego. Uwielbia francuskie dramaty psychologiczne i filmy Davida Lyncha.
Paweł Czarkowski
dyrektor artystyczny
Krytyk literacki, scenarzysta, operator i reżyser filmowy. Twórca filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, teledysków oraz pierwszego polskiego filmu interaktywnego www.zamek-film.com (wyróżnionego na Filmteractive 2014 i Cross Video Days 2015). Jest właścicielem studia filmowego Movlab, które zajmuje się produkcją filmową i nowymi technikami wizualnych narracji. Na festiwalu odpowiedzialny za merytoryczną część warsztatów oraz wartość artystyczną publikowanych filmów.
Tomasz Żarski
design director
Artystyczna dusza z ponad 15 letnim doświadczeniem w reklamie i mediach. Współzałożyciel poznańskiej agencji reklamowej Fresh Studio gdzie przez wiele lat pełnił funkcję szefa działu kreacji. Ponadto reżyser, designer, muzyk i kompozytor. Absolwent łódzkiej filmówki. Obecnie właściciel firmy produkcyjnej Red Ghost zajmującej się szeroko pojętymi mediami cyfrowymi. W MASTERSHOT FILM FESTIVAL odpowiedzialny za poziom artystyczny i wizerunek festiwalu oraz relacje z mediami.
Patryk Piłasiewicz
muzyk
Kontrabasista, dyrygent, kompozytor, adiunkt w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Doktor habilitowany (dyrygentura). Od 2001 roku prowadzi Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz realizuje własne inicjatywy artystyczne z pogranicza sztuk muzycznych i wizualnych. Bierze udział w konferencjach naukowo – artystycznych, przedstawiając wykłady dotyczące związków muzyki z innymi dziedzinami twórczości (architektura, fotografia, film). Pracuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej (solista - kontrabas). Założyciel i prezes Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy „Astigmatic”. Zdobył 1. Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy (1997) oraz szereg nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach big – bandowych (Nowy Tomyśl, Bydgoszcz). Od 2012 roku realizuje projekt upamiętniający udział Polaków w złamaniu szyfrów Enigmy. W trakcie realizacji projektu odnalezione i poddane digitalizacji zostało archiwum poznańskiego matematyka i muzyka – Henryka Zygalskiego. Artysta - rezydent CK Zamek (2018), rezydent Centrum Szyfrów Enigma (2021).
Philip Bloom
dp, director, filmmaker
Philip Bloom to światowej sławy filmowiec, który przez 9 lat ze swojej 26-letniej kariery poświęcił na doprowadzenie do perfekcji kreowanie niezwykłych ujęć, niezależnie od rodzaju kamery, której akurat używa. Niektóre z jego najbardziej ikonicznych prac zostały wykonane przy pomocy Canona DSLRs. Jest jednym z największych orędowników ich użycia w produkcji filmowej. Jego strona internetowa stała się miejscem bardzo często odwiedzanym zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych filmowców, chętnych do zmierzenia się z nową technologią i odnotowuje ponad milion odwiedzających miesięcznie. Philip konsekwentnie zwiększa swoje umiejętności i kreatywność, eksperymentuje z nowymi technologiami. Podobnie jak strona internetowa również jego profile na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy Storehouse cieszą się ogromną popularnością i dostarczają wiedzę wszystkim filmowcom, niezależnie od poziomu ich umiejetności.
Piotr Majdrowicz
operator, mentor
Animator kultury filmowej, autor i realizator kilku programów edukacyjnych, m.in.: 18-tej edycji Międzynarodowych Warsztatów i Konkursu Filmowego „Jedno Ujęcie” w Łebie; 5 edycji długoterminowych projektów edukacji filmowej „321-Start” w szkołach w zachodniej Polsce; pomysłodawca i realizator pierwszych edycji Festiwalu OFF CINEMA w Poznaniu, 7 edycji „Kino Ciśnień” w Lesznie oraz 15 edycji „1 Minuta” w Wielkopolsce. Autor kilku krótkich filmów fabularnych nagradzanych w Polsce i za granicą na festiwalach filmów niezależnych.
Pracownik TVP z kilkunastoletnią praktyką zawodową operatora kamery. Poświęcił kilkanaście lat pracy zawodowej na zgłębienie tematyki jednego ujęcia.
Staszek Mąderek
producent filmowy, reżyser
Producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture oraz współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Obecnie kończy prace nad autorskim, pełnometrażowym filmem fabularnym "Gwiazdy w Czerni" ("Stars in Black - the movie"), przepełnioną erotyką
i efektami specjalnymi sensacyjną komedią sci-fi.
Kamil Przybylak
operator i reżyser filmowy
Operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na ekstremalnych planach filmowych. Specjalista od stabilizatorów kamer: moVi, Ronin. Wykonuje zdjęcia, prowadzi szkolenia i prelekcje w zakresie ich wykorzystania na planie filmowym. Obsługuje drony jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBC Scotland realizując zdjęcia do największego filmu dokumentalnego tej telewizji ostatnich lat na terenie USA oraz w Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, a w Kanadzie timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – ministerstwa turystyki Kanady. W 2015 zrealizował olbrzymi projekt „Dream Walker Zakynthos” tworząc największy w historii film o skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi na całym świecie.
Maciej Tomków
operator filmowy
Maciej Tomków jest niezależnym operatorem filmowym, reżyserem i producentem, który specjalizuje się w wykonywaniu dynamicznych filmów związanych ze sportem oraz ujęć w których najważniejsze są ruch i akcja. Jako jeden z niewielu na świecie potrafi wykonać ujęcia z kamery steadicam jadąc na rolkach. Specjalizuje się w¬¬ wykonywaniu ujęć timelapse, a swój pierwszy film timelapse zrealizował we Wrocławiu. W 2013 r. wyprodukował i wyreżyserował swój własny film krótkometrażowy „Warsaw Halla”, który spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno widzów, jak i branży filmowej. Jest absolwentem MultiArt Academy w Krakowie. Z sukcesem ukończył Tiffen International Steadicam Workshop prowadzony przez SAE Institute Oxford. Laureat nagrody za najlepszy timelapse w konkursie LAIFF Awards z filmem „Treasures of Zakynthos”.