PL EN

FIRST INTERNATIONAL MASTERSHOT FILM FESTIVAL

ZASADY

GŁÓWNE ZASADY

Najważniejszą zasadą jest zastosowanie w materiale filmowym jednego ujęcia – tzw. MASTERSHOTA, bez żadnych „cięć”. Film musi być zrealizowany od początku do końca przy użyciu jednej kamery. Do jego wykonania może być użyta kamera każdego rodzaju, ale film musi być zrealizowany w jakości minimum Full HD. Kamera może być montowana w dowolny sposób, przekazywana kolejnym operatorom, spuszczana na linie, montowana na kran, stabilizator, auto, rower czy drona - droga pokonana przez kamerę nie jest ograniczeniem. Film przesłany na konkurs musi być zamkniętą, fabularną całością, opowiadać historię, przedstawiać wydarzenie, wzbudzać emocje. Colouring, slow-motion, udźwiękowienie są akceptowane w post-produkcji.

Filmy zgłaszane do konkursu nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż 3 lata przed datą upływu terminu zgłoszeń – przyjmujemy filmy, które powstały po 30 listopada 2015 r. Twórca filmu, jego autor musi mieć pełne prawa autorskie do utworu. Film powinien mieć napisy w języku angielskim (jeśli są w nim zawarte dialogi wypowiadane przez aktorów lub lektora). Jeśli zgłoszenie dotyczy filmu, który jest w trakcie tzw. „drogi festiwalowej” i podlega zgłoszeniom również na inne konkursy to wówczas powinien on mieć wyprodukowany trailer, który będzie publikowany w mediach. Zgłaszający filmy zgadzają się na publikację swych utworów.

Po upływie 2 tygodni od daty zamknięcia przyjmowania zgłoszeń Jury ocenia filmy skali od 1 do 10 pod względem trzech zmiennych: fabuła, wykonanie ujęć, wrażeń ogólnych. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia na stronie internetowej Mastershot Film Festival. Laureaci i wyróżnieni zostaną również powiadomieni drogą mailową o wygranej. Do końca listopada 2018 r. odbędzie się gala z wręczeniem nagród zwycięzcom i podsumowaniem tegorocznej edycji MASTERSHOT FILM FESTIVAL.

Filmy mogą być zgłoszone do konkursu dwiema metodami:

Pierwsza metoda zakłada przesłanie scenariusza filmu. Jego autor po weryfikacji zostaje następnie zakwalifikowany na warsztaty, gdzie pod opieką profesjonalistów będzie mógł zrealizować swoje video.

Druga metoda polega na przesłaniu produkcji filmowej bezpośrednio do Organizatora, która następnie przechodzi etap dalszej kwalifikacji.  Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość filmów. Ilość przesłanych filmów nie jest jednoznaczna z zakwalifikowaniem się do udziału w festiwalu.

Zgłoszony film musi posiadać tytuł. Jeśli film posiada warstwę dialogową, wówczas musi posiadać napisy w języku angielskim.

NAGRODY
Autorzy najlepszych mastershotów zostaną uhonorowani nagrodami, przewidujemy też nagrody specjalne, przyznawane za szczególne osiągnięcia.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny jesienią 2018 r. (od października do końca listopada 2018 r.) na stronie internetowej festiwalu.

Pełna treść regulaminu również dostępna będzie wkrótce na naszej stronie internetowej.
 
Polub nas na facebooku lub zapisz się do aby być na bieżąco z informacjami.

 

MECENASI:


  

PARTNERZY: