PL EN

FIRST INTERNATIONAL MASTERSHOT FILM FESTIVAL

NEWS

Plany na rok 2023
dodano 2023.03.15
Czy działamy? Oczywiście, że działamy! I to jak! Przełom roku zawsze upływa nam pod znakiem pisania wniosków i ubiegania się o budżety na realizację warsztatów filmowych i mastershotów. To jedna ze stałych działalności, ale tym razem jest tego znacznie więcej. Pracujemy również nad nową odsłoną naszej strony internetowej – dlatego świeże newsy znajdziecie na naszym profilu na Facebooku (link https://www.facebook.com/mastershotfestival )
Z początkiem tego roku do Rady Fundacji dołączył Patryk Piłasiewicz, o czym możecie przeczytać w dedykowanej aktualności. Natomiast w kwietniu Prezes Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej będzie na targach NAB Show w Las Vegas i na pewno przywiezie stamtąd mnóstwo sprzętowych nowości i inspiracji!

Stay tuned i sprawdźcie naszego Facebooka!
Patryk Piłasiewicz on board
dodano 2023.02.22
Powitaliśmy w tym roku nowego członka Rady Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Mastershot. Jest nim Patryk Piłasiewicz, z którym mieliśmy już przyjemność współpracować podczas realizacji warsztatów i filmu poświęconego Krzysztofowi Komedzie pt. „Crazy Girl”.
Patryk Piłasiewicz jest kontrabasistą, dyrygentem, kompozytorem, adiunktem w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Doktor habilitowany (dyrygentura). Od 2001 roku prowadzi Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz realizuje własne inicjatywy artystyczne z pogranicza sztuk muzycznych i wizualnych. Tym samym nasz team bardzo mocno wzmocnił się w dziedzinie związanej z jazzem i muzyką!
OKRĄGLAK - film na jednym ujęciu
dodano 19.12.2020

Opowieść poznańska z Okrąglakiem w tle. Warsztaty z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia to zadanie w ramach którego został zrealizowany film mastershot "Dyby-dyby". Film powstał na planie filmowym w Okrąglaku, w niezwykłym miejscu na mapie Poznania, ikonie modernizmu, której sława wykracza daleko poza miasto.
 

Kliknij w link Dyby-Dyby
 

Film został zrealizowany w ramach niezależnej inicjatywy MASTERSHOT Film Festival.

Opowieść poznańska z Okrąglakiem w tle. Warsztaty z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia został dofinansowany przez Miasto Poznań.

#poznanwspiera

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

MECENAS: Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Collegium da Vinci, Galeria Jerzego Piotrowicza, STA Studio Aktorskie, Free Flyers, Kretka Film Rental, Colliers International, Fresh Studio, irix, SARP

Opowieść Poznanska z Okraglakiem w tle
dodano 01.12.2020

Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot odbyły się w Okraglaku w październiku. W planie filmowym wzięło udział kilkudziesięciu uczestników – statyści, aktorzy, epizodyści, tancerze ekipa filmowców z Poznania – wszystkich połączyła pasja do filmu i niezwykłego miejsca, jakim nadal jest Okrąglak.

 

Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot odbyły się w Okraglaku w październiku. W planie filmowym wzięło udział kilkudziesięciu uczestników – statyści, aktorzy, epizodyści, tancerze ekipa filmowców z Poznania – wszystkich połączyła pasja do filmu i niezwykłego miejsca, jakim nadal jest Okrąglak.

 

 

Pierwszego dnia omówiliśmy wraz z uczestnikami scenariusz, zaplanowaliśmy produkcję i zorganizowaliśmy pracę w ramach poszczególnych pionów: operatorskim, reżyserskim, scenografii i kostiumów, produkcyjnym, oświetleniowym i dźwiękowym.

 

 

Kolejny dzień poświęciliśmy na wizję lokalną, a przede wszystkim wykład architekta, który przedstawił historię modernizmu w Poznaniu, w szczególności Okrąglaka, połączony z wjazdem na taras widokowy. Nie trzeba przekonywać, że udostępnienie uczestnikom tarasu widokowego Okrąglaka było ogromną atrakcją dla wszystkich.

 

 

Trzeciego dnia ekipa filmowców, uczestników w Okrąglaku zrealizowali film na jednym ujęciu inspirowany niezwykłym miejscem, jakim jest ikona modernizmu w Poznaniu. Doskonała organizacja, sprawna współpraca i dyscyplina umożliwiła nam podołanie wygórowanym wymaganiom bezpieczeństwa, a zwłaszcza reżimowi sanitarnemu, w jakim byliśmy zmuszeni przeprowadzić warsztaty. Pomimo tych obostrzeń organizacja przebiegła zgodnie z planem i przeszkoliliśmy grupę kilkudziesięciu uczestników z produkcji filmu na jednym ujęciu. Powstały: zdjęcia, film Making Of oraz film na jednym ujęciu, którego akcja dzieje się w Okrąglaku.

 

Dziękujemy miastu Poznań, zarządcy Okrąglaka, uczelniom, Galerii Jerzego Piotrowicza oraz wszystkim uczestnikom, partnerom wspierającym nasz projekt.

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooka! Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ OKRĄGLAK

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

Mecenas - MIASTO POZNAŃ

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Collegium da Vinci, Galeria Jerzego Piotrowicza, STA Studio Aktorskie, Free Flyers, Kretka Film Rental, Colliers International, Fresh Studio, irix, SARP

Zadanie „Opowieść Poznańska z Okrąglakiem w tle. Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot” - jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania

 

#poznanwspiera

Okrąglak - Warsztaty Filmowe Mastertshot
dodano 09.09.2020

Zapraszamy na warsztaty z realizacji filmu na jednym ujęciu MASTERSHOT, w OKRĄGLAKU – ikonie Poznania! Warsztaty odbędą się od 22 do 24 października 2020 r.


ZAPISY na bezpłatne Warsztaty (obowiązkowo w formularzu): FORMULARZ
 

Link do Wydarzenia na Facebooku: Warsztaty MASTERSHOT OKRĄGLAK

 

Kręcisz filmy? Dołącz do nas! Warsztaty są BEZPŁATNE.
Masz pomysł na scenę? Poszukujemy kreatywnych pomysłów na krótką scenę pomiędzy 2 - 3 osobami. Potrzebujemy 2 - 3 aktorów, którzy przedstawią swój pomysł i zagrają.
Mamy do dyspozycji parter i przestrzeń na II piętrze oraz 2 tancerzy. Możliwości scenograficzne są ograniczone ze względu na zabytkowy charakter obiektu
Wyślij swój pomysł na renata@mastershotfestival.com lub jarek@freshstudio.pl
Zapisz się już teraz na warsztaty i weź udział w produkcji filmu w Okrąglaku https://tinyurl.com/ya3ekt3h
 
Harmonogram:
Data: 22, 23, 24 października 2020 r.
Miejsce: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Ul. 23 Lutego 20, Budynek B
Plan filmowy w Okrąglaku (23 i 24 października)
Plan ramowy Warsztatów:

Dzień 1.
22 października - zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00
• Wprowadzenie do warsztatów z produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmu w jednym ujęciu, który zrealizujemy w sobotę 24 października w Okrąglaku.
• Przedstawienie, omówienie i doprecyzowanie scenariusza pod wymogi lokacji.
• Podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.

Dzień 2 i 3
23 października 2020
Wizja lokalna 23 października od godz. 16.00 do 18.00 i spotkanie z architektem
24 października 2020
Plan filmowy – przygotowanie do produkcji i wykonanie ujęć.
Gotowość od godz. 12.00 do 20.00
Szczegóły produkcyjne podamy 22 października, podczas pierwszego dnia warsztatów.
 
POSZUKUJEMY:
• Statystów i aktorów
• Kreatywnych pomysłów na sceny!
• Operatorów, stylistów/stylistki, osoby biegłe w make-upie i fryzjerstwie, osoby do produkcji filmowej
 
Grupa Produkcyjna:
https://tinyurl.com/yckgcufn
Masz pomysł na sceny w filmie lub pytania? Pisz do nas! renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412
 
Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/
Opowieść poznańska z Okrąglakiem w tle. Warsztaty filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia Mastershot o historii Okrąglaka - projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera
MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu - Katedra Fotografii, Collegium da Vinci, Colliers International – Okrąglak, SARP Poznań, CamL Studio, FreeFly Systems, Fresh Studio, irix
Więcej szczegółów WKRÓTCE!
JOIN US!
 
Warsztaty filmowe organizujemy w zabytkowym obiekcie, który podlega pod ścisły nadzór konserwatorski i straży pożarnej. Obowiązują nas ograniczenia co do ilości osób, które mogą przebywać w jednym miejscu, w tym samym czasie. Podczas warsztatów obowiązkowe jest noszenie maseczek zakrywających nos i usta. Mimo wszelkich ograniczeń, chcemy zrobić dla Was wspaniałe warsztaty, prosimy jednak o wyrozumiałość ze względu na okoliczności!
Do zobaczenia na warsztatach!
Crazy Girl
dodano 25.12.2019

"Crazy Girl" to film zrealizowany na jednym ujęciu, upamiętniający życie i muzyczną twórczość wybitnego polskiego kompozytora jazzowego, który pochodził z Poznania - Krzysztofa KOMEDĘ Trzcińskiego. Film powstał na planie filmowym w Klubie Blue Note Poznań w listopadzie 2019 r. w Poznaniu.

 

Kliknij w link CRAZY GIRL

 

Film został zrealizowany w ramach niezależnej inicjatywy MASTERSHOT Film Festival. Projekt #KOMEDA w Poznaniu. Warsztaty filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia Mastershot został dofinansowany przez Miasto Poznań.
#poznanwspiera

 

 

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

Zadanie KOMEDA W POZNANIU Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot - jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania

MECENAS: Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Klub Blue Note, Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy „Astigmatic”  Fresh Studio, Kretka Film, Collegium da Vinci, Poznań Film Commission, CamL Studio, FreeFly Systems, STA Studio Aktorskie,


#poznanwspiera

KOMEDA W POZNANIU - relacja
dodano 28.11.2019

Film na jednym ujęciu to wyjątkowa formuła i metoda pracy, którą stale rozwijamy. Tym razem zrealizowaliśmy film poświęcony wspaniałemu kompozytorowi z Poznania – Krzysztofowi KOMEDZIE Trzcińskiemu. A to oznacza, że jedną z najważniejszych ról w naszym projekcie grała wyjątkowa poznańskiego muzyka.

 

Film na jednym ujęciu to wyjątkowa formuła i metoda pracy, którą stale rozwijamy. Tym razem zrealizowaliśmy film poświęcony wspaniałemu kompozytorowi z Poznania – Krzysztofowi KOMEDZIE Trzcińskiemu. A to oznacza, że jedną z najważniejszych ról w naszym projekcie grała wyjątkowa poznańskiego muzyka.

 

Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot odbyły się w Klubie Blue Note w ostatni weekend listopada. W planie filmowym wzięła udział setka uczestników – statyści, aktorzy, epizodyści, muzycy, ekipa filmowców z Poznania – wszystkich połączyła pasja do filmu i muzyki.

 

Pierwszego dnia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu omówiliśmy wraz z uczestnikami scenariusz, zaplanowaliśmy produkcję i zorganizowaliśmy pracę w ramach poszczególnych pionów: operatorskim, reżyserskim, scenografii i kostiumów, produkcyjnym, oświetleniowym i dźwiękowym.

 

Kolejny dzień poświęciliśmy na próby – na lokacji filmowej oraz próbę muzyczną na Akademii Muzycznej. W naszym filmie jedną z głównych ról zagrała muzyka, dlatego zaprosiliśmy również muzyków jazzowych do udziału, a oni zorganizowali próbę muzyczną przed dniem, w którym odbył się plan filmowy.

 

Trzeciego dnia ekipa filmowców, muzycy i uczestnicy w Klubie Jazzowym Blue Note w Poznaniu zrealizowali film na jednym ujęciu o roboczym tytule Komeda w Poznaniu. Jak dotąd nie powstał jeszcze żaden film fabularny o Krzysztofie Komedzie, nawet krótkometrażowy, nie wspominając o filmie na jednym ujęciu. W filmie wykorzystany został jeden z utworów Komedy – Crazy Girl, który pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu „Nóż w wodzie”, z którego mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości spadkobierców. Doskonała organizacja, sprawna współpraca i prawdziwa chemia, jaka się wytworzyła pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w ten projekt sprawiły, że warsztaty były źródłem ogromnej inspiracji, kopalnią wiedzy dla uczestników i jednocześnie mocno zintegrowały poznańskich filmowców. Dziękujemy Klubowi Blue Note, Patrykowi Piłasiewiczowi i muzykom z poznańskiej Akademii Muzycznej, miastu Poznań oraz wszystkim uczestnikom, partnerom wspierającym nasz projekt.

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooka! Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ KOMEDA W POZNANIU part 1

 

GALERIA ZDJĘĆ KOEMDA W POZNANIU part 2

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

 

Zadanie KOMEDA W POZNANIU Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot - jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania

MECENAS: Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Klub Blue Note, Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy „Astigmatic”  Fresh Studio, Kretka Film, Collegium da Vinci, Poznań Film Commission, CamL Studio, FreeFly Systems, STA Studio Aktorskie,

 

#poznanwspiera

Komeda w Poznaniu. Warsztaty filmowe z realizacji filmu Mastershot
dodano 04.11.2019

Krzysztof Komeda Trzciński to postać ikoniczna dla polskiego jazzu i muzyki filmowej, a wciąż tak niewiele osób wie, że urodził się i pochodził z Poznania. Fundacja Mastershot, która realizuje już od kilku lat warsztaty filmowe z produkcji filmu za pomocą jednego ujęcia, tym razem bierze na warsztat postać wybitnego muzyka z Poznania. Podczas trzydniowych warsztatów, jakie odbędą się 21-23 listopada tego roku organizatorzy wraz z uczestnikami zrealizują film, którego motywem przewodnim będzie właśnie Komeda.

 

Krzysztof KOMEDA Trzciński to ikona polskiego jazzu. Artysta wszechstronny, genialny i niezwykle zasłużony dla kina. Współpracował między innymi z Romanem Polańskim, Andrzejem Wajdą czy Jerzym Skolimowskim. Współtworzył nowoczesny polski jazz wraz z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jerzym Milianem czy Tomaszem Stańko. Słynny motyw muzyczny z Dziecka Rosemary stworzył właśnie Komeda. Często pisał muzykę filmową i zrobił międzynarodową karierę.

 

Podczas listopadowych warsztatów organizatorzy wraz z uczestnikami nakręcą kilkuminutowy film na jednym ujęciu, potocznie zwany mastershotem, który będzie nawiązywał do klimatu jazzowego Poznania z czasów młodości Komedy. Nie zabraknie również elementów współczesnych, bowiem język filmowy, którym posługują się filmowcy i organizatorzy warsztatów jest wielopłaszczyznowy. Obowiązkowym elementem będzie jazz i muzyka Komedy, która zostanie również zawarta w ścieżce dźwiękowej filmu na jednym ujęciu, jaki zostanie zrealizowany podczas planu filmowego 23 listopada w Klubie Blue Note. Organizatorzy najpierw jednak zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne w dniu 21 listopada o godz. 18.00 na Uniwersytet Artystyczny (Pl. Wielkopolski 9), podczas którego zostaną przedstawione założenia projektu. Organizatorzy poszukują w szczególności osoby, chcące zagrać w filmie i chcące dowiedzieć się „od kuchni” jak realizuje się filmy na jednym długim ujęciu.

 

Warsztaty są bezpłatne, ale wymagane są zapisy w formularzu: https://tinyurl.com/y579thnbWarsztaty Filmowe Komeda w Poznaniu odbędą się 21, 22, 23 listopada 2019 r.
Spotkanie Organizacyjne: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Ul. 23lutego 20, Budynek B, sala 110
Plan filmowy w klubie jazzowym Blue Note, ul. Kościuszki 79 w dniu 23 listopada 2019 r.Kontakt: Renata Żybura, Project Manager
renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412


Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/#KOMEDA W POZNANIU. Warsztaty filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia Mastershot - projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera
MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partnerzy: Klub Blue Note, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Poznań Film Commission, CamL Studio, FreeFly Systems, Collegium da Vinci


 

Warsztaty filmowe Mastershot na lotnisku Ławica – relacja
dodano 15.10.2019

Ostatnia edycja warsztatów filmowych o tematyce Powstania Wielkopolskiego miała niezwykłą oprawę i wyjątkowe miejsce. Historyczna lokalizacja na terenie lotniska Ławica, gdzie podczas Powstania Wielkopolskiego stacjonowały ówczesne samoloty, replika Fokkera i autentyczne stare BMW Dixi sprzed 100 lat stworzyły klimat epoki, natomiast uczestnicy, rekonstruktorzy historyczni i ekipa organizatorów przy użyciu ultranowoczesnego sprzętu filmowego zrealizowali krótkometrażowy film historyczny na jednym ujęciu, tzw. mastershot.

 

 

Od listopada 2018 roku w ramach Mastershot Film Festival organizatorzy zrealizowali trzy warsztaty filmowe, które dotyczyły wybranych wydarzeń z Powstania Wielkopolskiego. Podczas pierwszego warsztatu, w listopadzie 2018 r. organizatorzy wraz z kilkudziesięcioosobową grupą uczestników, aktorami i rekonstruktorami ze Stacji Lotniczej Ławica z Poznania zrealizowali film przedstawiający sześć kluczowych wydarzeń Powstania Wielkopolskiego. Filmy zrealizowane podczas drugiego i trzeciego warsztatu skupiały się już na konkretnych wydarzeniach i osobach. W jednym z nim zostało uwiecznione zdobycie Fortu VII w Poznaniu, a plan filmowy miał miejsce w autentycznej lokalizacji – w Forcie VII (Colomb) przy Al. Polskiej. Kolejny film opowiada historię niezwykłego Powstańca - Sama Sandiego, czarnoskórego żołnierza o kameruńskim pochodzeniu, który znalazł się w Poznaniu wraz z wojskami francuskimi i wziął udział w walkach powstańczych. Ostatnia edycja warsztatów o tematyce Powstania Wielkopolskiego musiała być zatem absolutnie wyjątkowa, aby podkreślić i jednocześnie spiąć cały cykl.

 

Samolot Fokker, lotnisko Ławica i pilot. Te trzy elementy wyznaczyły ramę dla opowieści ostatniego, czwartego filmu o Powstaniu Wielkopolskim. Autentyczna lokacja filmowa na lotnisku, sąsiedztwo historycznych hangarów, samolot – replika Fokkera z epoki, jego pilot i Powstańcy Wielkopolscy – te elementy stworzyły nie tylko klimat sprzed 100 lat, ale również były powodem do wykorzystania zaawansowanej techniki filmowej – kranu kamerowego na pickupie z wysokiej klasy kamerą filmową ARRI. Tego rodzaju sprzęt jest wykorzystywany podczas ujęć realizowanych w plenerze do pełnometrażowych filmów kinowych. I taki sprzęt został wykorzystany do nagrania długiego ujęcia na lotnisku Ławica podczas ósmej edycji Warsztatów Filmowych Mastershot.

 

Organizatorzy pracują obecnie nad filmem dokumentującym proces powstawania filmu na jednym ujęciu Mastershot oraz nad postprodukcją filmu – mastershota, poświęconemu Powstaniu Wielkopolskiemu na Ławicy. Po za kończeniu etapu postprodukcji film z lotniska będzie miał swoją publiczną premierę, zostanie również udostępniony Partnerom. Filmy zostaną też udostępnione w kanałach internetowych Organizatorów i Partnerów.

 

Organizatorzy dziękują Miastu Poznań za wsparcie finansowe projektu, Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości za wsparcie merytoryczne, Portowi Lotniczemu Poznań-Ławica za udostępnienie płyty lotniska na realizację filmu, Uniwersytetowi Artystycznemu w Poznaniu i Grupie Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica za współpracę, wszystkim Partnerom wspierającym, współpracownikom za zaangażowanie i pomoc z realizacji tego filmu, jak również całego cyklu powstańczego. Uczestnikom warsztatów Organizatorzy dziękują za udział, kreatywne pomysły, pozytywną energię i pasję do kina, która umożliwiła przezwyciężenie trudności i podołanie wyzwaniom, jakie piętrzy produkcja filmu historycznego.

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooka! Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ WARSZTATY MASTERSHOT POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

 

Projekt: „OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia MASTERSHOT” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania

 

MECENAS: Miasto Poznań

 

Partner merytoryczny: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości- Oddział Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

 

Partner technologiczny: WinMar

 

Partnerzy: Port Lotniczy Poznań-Ławica, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Poznań Film Commission, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica, Fresh Studio, CamL Studio, FreeFly Systems.

 

#poznanwspiera

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU - ostatnia edycja!
dodano 24.09.2019

To już ostatnia okazja, aby wziąć udział w wyjątkowych warsztatach filmowych! Tym razem zabieramy Was na lotnisko Ławica sprzed 100 lat. W ramach warsztatów wyprodukujemy film na jednym ujęciu o długości 100 sekund, w którym oprócz Powstańców zagrają niespotykani bohaterowie: samolot Fokker - replika z I wojny światowej, zabytkowy samochód z epoki, a przede wszystkim miejsce – autentyczne lotnisko i hangary, które zdobywali Powstańcy Wielkopolscy 100 lat temu. Pierwszy raz to miejsce zostało udostępnione filmowcom dzięki uprzejmości Lotniska Ławica.

Warsztaty są BEZPŁATNE.

ZAPISY na Warsztaty: https://tinyurl.com/y9vb5t33

 

Miejsce spotkania organizacyjnego w dniu 10 października o godz. 18.00: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro,

Plan filmowy na terenie Lotniska Ławica
Data: 12 października 2019 r.

Plan ramowy:

10 października 2019 - zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00

• Wprowadzenie do produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmu w jednym ujęciu, który zrealizujemy w Poznaniu.
• Przedstawienie i omówienie realizowanego scenariusza filmowego, doprecyzowanie scenariusza pod wymogi lokacji.
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.
 

11 października 2019 – przygotowanie i organizacja planu filmowego

12 października 2019
Plan filmowy na terenie lotniska Ławica w Poznaniu. Start o godz. 10.00, koniec o godz. 16.00

Zbiórka – godz. 9.00. Dokładne miejsce zbiórki zostaną podane podczas spotkania organizacyjnego 10 października o godz. 18.00. Uwaga przy wchodzeniu na teren lotniska obowiązują procedury bezpieczeństwa jak przy wchodzeniu na samolot. Uczestnicy są zobowiązani podać dane do kontroli, szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane podczas spotkania organizacyjnego.


Prowadzący warsztaty: Jarek Żarski i Przyjaciele

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Reżyser, operator filmowy, producent  filmów komercyjnych oraz klipów muzycznych. Właściciel agencji reklamowej Fresh Studio z Poznania. Laureat konkursu Nesspreso Talents 2018 na festivalu w Cannes. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

Kamil Przybylak - operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na ekstremalnych planach filmowych Specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Obsługuje drony jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBCScotland - zdjęcia do filmu dokumentalnego realizowane w USA i Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, w Kanadzie film w technice timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – Ministerstwa Turystyki Kanady. W 2015 zrealizował projekt filmowy „Dream Walker Zakynthos” - film o ekstremalnych skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi na całym świecie.

Stanisław Mąderek - Producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture, współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

Piotr Krupa - operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Masz pytania? Pisz do nas!

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/

Śledźcie nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mastershotfestival/

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera

MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partner merytoryczny: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Partnerzy: Studio STA, Poznań Film Commission, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems, Stacja Lotnicza Ławica, Teatr Nowy w Poznaniu, Lotnisko Ławica

Grupa Produkcyjna: https://www.facebook.com/groups/738991239784157/


JOIN US! :)

 

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA JEDNYM UJĘCIU. Warsztaty filmowe - relacja
dodano 09.06.2019

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. WARSZTATY FILMOWE o tematyce Powstania Wielkopolskiego zrealizowaliśmy podczas trzech intensywnych dni wraz z grupą kilkudziesięciu uczestników i Grupą Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica. Powstały dwa filmy na jednym ujęciu – historyczne mastershoty, które są oryginalną i nadal nieczęstą jeszcze formą filmową.

 

Pierwszego dnia na Uniwersytecie Artystycznym omówiliśmy wraz z uczestnikami scenariusze, zaplanowaliśmy produkcję i zorganizowaliśmy pracę w ramach poszczególnych pionów: operatorskim, reżyserskim, scenografii i kostiumów, produkcyjnym, oświetleniowym i dźwiękowym.

 

Kolejnego dnia uczestnicy warsztatów wraz z organizatorami pracowali na dwóch planach filmowych. Pierwszym z nich był FORT VII w Poznaniu, historyczna i autentyczna lokacja, gdzie miały miejsce prawdziwe walki Powstańców z Niemcami podczas Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy warsztatów nauczyli się m.in. jak przygotować plan filmowy,  pracować ze sprzętem, w jaki sposób kształtować ruch i choreografię na planie, jak pracować z oświetleniem i kamerą, aby zrealizować dynamiczny mastershot w ruchu i ujęcia nocne. Uczestnicy pracowali na planie szczególnego miejsca na mapie Poznania – autentycznego pruskiego fortu, w którym rozegrały się walki o przejęcie miasta i pobliskiego lotniska Ławica w 1919 roku. Walki zwycięskie dla Powstańców.

 

Kolejnego dnia uczestnicy warsztatów zmierzyli się z bardziej kameralnym planem filmowym, odzwierciedlającym wnętrza mieszkania sprzed 100 lat. Historia opowiedziana w tym filmie również jest szczególna, bo przybliża postać niezwykłego Powstańca – Sama Sandiego, czarnoskórego Kameruńczyka, który znalazł się w Wielkopolsce wraz z wojskami francuskimi podczas I wojny światowej i walczył razem z Wielkopolanami. We wnętrzach Teatru Nowego powstała scenografia  i plan filmowy drugiego z mastershotów.

 

Wspaniała organizacja, sprawna współpraca i prawdziwa chemia, jaka się wytworzyła pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w ten projekt sprawiły, że warsztaty były źródłem ogromnej inspiracji, kopalnią wiedzy dla uczestników i jednocześnie mocno zintegrowały poznańskich filmowców.

 

 Zapraszamy na nasz profil na Facebooka! Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ WARSZTATY MASTERSHOT POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

Zadanie OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia MASTERSHOT jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania

 

MECENAS: Miasto Poznań

 

Partner merytoryczny: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – oddział FORT VII, Muzeum Martyrologii Wielkopolan, Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Poznań Film Commission, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems, STA Studio Aktorskie, Teatr Nowy w Poznaniu,

#poznanwspiera

Warsztaty Filmowe o Powstaniu Wielkopolskim już wten weekend!
dodano 03.06.2019

3 dni warsztatów filmowych w Poznaniu, 2 plany filmowe: w Forcie VII i Teatrze Nowym, 2 filmy na jednym ujęciu, po 100 sekund na każdy film w setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Brzmi dobrze? A nawet znakomicie! Znów bierzemy na warsztat Powstanie Wielkopolskie i to w zupełnie inny sposób niż wszystkie filmy, które dotychczas na ten temat zrealizowano. Już w najbliższy weekend (od 6 do 8 czerwca) nakręcimy filmy na jednym ujęciu, potocznie nazywanymi mastershotami, o długości 100 sekund. W ramach warsztatów filmowych „OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU” powstaną dwa filmy – jeden o zdobywaniu Fortu VII, a drugi o najbardziej niezwykłym Powstańcu – Samie Sandim z Kamerunu.

 

W ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL w Poznaniu zrealizujemy warsztaty filmowe, które zaplanowane zostały na trzy dni: od 6 do 8 czerwca. Pierwszego dnia odbędą się zajęcia teoretyczne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, przy Pl. Wielkopolskim 9, a podczas kolejnych dwóch dni, na planie filmowym w Forcie VII przy ul. Polskiej oraz w Teatrze Nowym powstaną dwa filmy o długości 100 sekund. W filmie na terenie Fortu VII filmowcy wraz z uczestnikami warsztatów i grupą rekonstrukcyjną Stacja Ławica przedstawią efektowną scenę zdobycia fortu przez Powstańców Wielkopolskich. W drugim filmie zostanie przedstawiona krótka historia najbardziej niezwykłego z Powstańców – Kameruńczyka Sama Sandiego, który walczył wraz z Wielkopolanami o niepodległość.

Jeśli produkujesz, grasz w filmach lub po prostu interesujesz się sztuką filmową – serdecznie zapraszamy na plan! Dołącz do ekipy filmowców i wnieś swój twórczy wkład do filmów o Powstaniu Wielkopolskim. Jest to całkowicie nowatorska koncepcja, jaka tworzymy w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL już od 5 lat. Co najważniejsze Warsztaty są całkowicie BEZPŁATNE, dzięki dofinansowaniu z Miasta Poznań.

 

Zarejestruj się przez formularz internetowy https://tinyurl.com/y9vb5t33  lub wyślij zgłoszenie na adres renata@mastershotfestival.com

 

Poszukujemy statystów i epizodystów, w tym aktora do zagrania roli Powstańca - Sama Sandiego z Kamerunu.

 

Informacje na temat warsztatów:

Miejsce: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro, s 207

Plan filmowy w Poznaniu: 7 czerwca w Forcie VII, 8 czerwca na jednej ze scen Teatru Nowego

Data: 6-8 czerwca 2019 r.

Formularz ZAPISÓW na Warsztaty: https://tinyurl.com/y9vb5t33

 

Plan ramowy warsztatów:

 

Dzień 1.
6 czerwca 2019 - zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00
• Wprowadzenie do produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmu w jednym ujęciu, który realizowany będzie podczas warsztatów.
• Przedstawienie i omówienie realizowanego scenariusza filmowego, doprecyzowanie scenariusza pod wymogi lokacji.
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.

 

Dzień 2, plan filmowy na terenie Fortu VII, przy ul. Polskiej od godz. 16.00 do ok 21.00

Odbicie Fortu VII przez Powstańców Wielkopolskich.

 

Dzień 3, plan filmowy na jednej ze scen Teatru Nowego, przy ul. Dąbrowskiego, od godz 13.00 do 18.00

Historia najbardziej niezwykłego Powstańca Wielkopolskiego – Sam Sandi z Kamerunu. Walczący w Powstaniu Wielkopolskim pochodzący z Afryki, ale polski żołnierz w szeregach armii powstańczej. Historia jak najbardziej prawdziwa.


Prowadzący warsztaty: Jarek Żarski i Przyjaciele

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Reżyser, operator filmowy, producent  filmów komercyjnych oraz klipów muzycznych. Laureat konkursu Nesspreso Talents 2018 na festivalu w Cannes.

Kamil Przybylak - operator i reżyser filmowy, specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Obsługuje drony jako pilot i operator kamery.

Stanisław Mąderek - Producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black".

Piotr Krupa - operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Masz pytania? Pisz do nas!

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com  tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com  tel. 695 747 412

Więcej informacji: http://mastershotfestival.pl/news

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera

MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partner merytoryczny: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Partnerzy: Stacja Lotnicza Ławica, Studio STA, Poznań Film Commission, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems.
 

VI Edycja Warsztatów filmowych MASTERSHOT!
dodano 12.05.2019

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego. Filmowe powitanie lata w Poznaniu! Produkujesz filmy? Grasz w filmach? Dołącz do nas! W ramach warsztatów wyprodukujemy dwa filmy na jednym ujęciu o tematyce Powstania Wielkopolskiego o długości 100 sekund! Zrealizujemy między innymi efektowną scenę zdobycia Fortu na terenie Fortu VII w Poznaniu. Warsztaty są BEZPŁATNE. ZAPISY na Warsztaty: https://tinyurl.com/y5tqu7e2

 

Miejsce spotkania organizacyjnego w dniu 6 czerwca o godz. 18.00: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro,

Plan filmowy w Poznaniu
Data: 6 - 8 czerwca 2019 r.

Plan ramowy:
Dzień 1.
6 czerwca 2019 - zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00

• Wprowadzenie do produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmu w jednym ujęciu, który zrealizujemy w Poznaniu.
• Przedstawienie i omówienie realizowanego scenariusza filmowego, doprecyzowanie scenariusza pod wymogi lokacji.
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.

Dzień 2 i 3
7 i 8 czerwca 2019
Dwudniowy plan filmowy na terenie Poznania.

7 czerwca start od godz. 16.00 do 21.00 na terenie Fortu VII oraz 8 czerwca od godz. 13.00 do 18.00 w Teatrze Nowym

Dokładne miejsce zbiórki zostanie podane podczas warsztatów w dniu 6 czerwca o godz. 18.00

Prowadzący warsztaty: Jarek Żarski i Przyjaciele

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Reżyser, operator filmowy, producent  filmów komercyjnych oraz klipów muzycznych. Właściciel agencji reklamowej Fresh Studio z Poznania. Laureat konkursu Nesspreso Talents 2018 na festivalu w Cannes. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

 

Kamil Przybylak - operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na ekstremalnych planach filmowych Specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Obsługuje drony jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBCScotland - zdjęcia do filmu dokumentalnego realizowane w USA i Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, w Kanadzie film w technice timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – Ministerstwa Turystyki Kanady. W 2015 zrealizował projekt filmowy „Dream Walker Zakynthos” - film o ekstremalnych skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi na całym świecie.

 

Stanisław Mąderek - Producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture, współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

 

Piotr Krupa - operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Masz pytania? Pisz do nas!

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera

MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partner merytoryczny: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Partnerzy: Studio STA, Poznań Film Commission, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems, Stacja Lotnicza Ławica, Teatr Nowy w Poznaniu, Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII

Grupa Produkcyjna: https://www.facebook.com/groups/738991239784157/

 

#poznanwspiera


JOIN US! :

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU - PREMIERA
dodano 27.12.2018

Warsztaty filmowe o tematyce Powstania Wielkopolskiego z realizacji filmu mastershot OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU to wyjątkowe, interdyscyplinarne przedsięwzięcie poświęcone zarówno sztuce filmowej, jak i uczczeniu 100-nej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Podczas trzydniowych warsztatów zrealizowaliśmy film o długości 100 sekund na jednym ujęciu o wydarzeniach sprzed 100 lat i najprawdopodobniej jesteśmy pierwszymi, którzy zrealizowali mastershot historyczny w Polsce. Czytajcie jak nasze warsztaty i produkcja filmu zakończyły się sukcesem.

 

Pierwszy dzień warsztatów to ustalenia produkcyjne, rozdzielenie poszczególnych zadań, ról i dopięcie najważniejszych kwestii związanych z rolami w filmie oraz z produkcją. Podczas drugiego dnia warsztatów uczestnicy i organizatorzy przygotowywali plan filmowy w poznańskim studio Pusto. Machina filmowa została puszczona w ruch i nic już nie było w stanie nas powstrzymać! Aktorzy, epizodyści i statyści zagrali próby, podczas gdy technicy i produkcja przygotowywała aranżację techniczną: oświetlenie planu filmowego, nagłośnienie, kamery, cały sprzęt filmowy, poszczególne elementy scenografii, rekwizyty, kostiumy. Przećwiczyliśmy ruch na planie i przekonaliśmy się, że nieprzekraczalne ograniczenie 100 sekund długości naszego filmu jest sporym wyzwaniem. Dlaczego dokładnie 100 sekund? Właśnie tyle lat minęło od wybuchu Powstania Wielkopolskiego i postanowiliśmy, że w taki sposób uczcimy tę okrągłą rocznicę.

 

Trzeciego dnia wszystkie elementy planu filmowego były już gotowe. Tego dnia czekała nas najtrudniejsza część pracy, czyli zrealizowanie ujęć. Do ostatniego momentu trwały próby, dopracowywanie szczegółów, których wprawdzie na filmie nie widać, ale są szalenie istotne aby mastershot w ogóle mógł powstać. W końcu zaczęliśmy realizować finalne ujęcia. Godziny pracy w totalnym skupieniu – każdy z uczestników doskonale już wiedział co ma robić, ale reżyser był nieugięty, po każdym ujęciu padało hasło: „Super kochani! Jeszcze raz!”. Ile było ujęć? Dokładnie 19. Tyle było potrzebne, aby powstał film o długości 100 sekund, opowiadający o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim.

 

Zrealizowaliśmy już kilkanaście filmów na jednym ujęciu podczas warsztatów filmowych w ciągu ostatnich 3 lat, ale to właśnie ten ostatni, opowiadający o Powstaniu Wielkopolskim był największym wyzwaniem produkcyjnym. Przede wszystkim do charakterystycznego dla mastershota ograniczenia miejsca akcji i czasu dołożyliśmy kolejne ograniczenie czasowe – tylko 100 sekund akcji. A kolejne wyzwanie, z którym zmierzyliśmy się to historyczny kontekst. Wsparli nas w realizacji tego zadania zarówno uczestnicy, którzy pomagali zebrać niezbędne rekwizyty i kostiumy, jak i rekonstruktorzy historyczni. Warsztaty filmowe i film na jednym ujęciu OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU oraz film Making Of powstały dzięki zaangażowaniu mieszkańców Poznania, którzy poświęcili tej idei mnóstwo czasu i pomysłowości.  Przy realizacji warsztatów i filmu wsparła nas również Katedra Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica – dzięki tym fantastycznym ludziom mieliśmy na planie zapewniony akcent historyczny, panowie zagrali bowiem zarówno powstańców, jak i żołnierzy pruskich.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i instytucjom wspierającym za udział, zaangażowanie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Warsztaty i film zostały zrealizowane dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy, jaką wykonali mieszkańcy Poznania i Wielkopolski. Można powiedzieć, ze u podstaw sukcesu zarówno zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, jak i naszego mastershota opowiadającego o powstaniu leżą te same idee pracy organicznej.

 

KLIKNIJ I OBEJRZYJ FILM: OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie: uczestnikom warsztatów, mecenasowi i naszym partnerom: Miastu Poznań za dofinansowanie projektu, Katedrze Intermediów na UAP, Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości, Grupie Rekonstrukcji Historycznej Stacja Lotnicza Ławica, firmie Win-Mar, Poznań Film Commission, Studio STA, Cam-L, Staszkowi Mąderkowi, Atelier Kulisy, Studio Pusto, Red Ghost, Fresh Studio.

 

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

 

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznani.

 

#poznanwspiera

 

MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partner merytoryczny: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Partnerzy: Studio STA, Poznań Film Commission, Red Ghost, Cam-L Studio, FreeFly Systems 

 

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Wielkopolskiego
dodano 08.11.2018

Marszałek Województwa Wielkopolskiego objął honorowym patronatem Warsztaty Filmowe: „OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego”. Bardzo nas ucieszyło wsparcie Pana Marszałka dla naszej filmowej inicjatywy!

  

Cieszymy, że Pan Marszałek Województwa Wielkopolskiego udziełi Honorowego Patronatu warsztatom filmowym, które tego wyjątkowego roku, w 100-lecie odzyskania niepodległości będą nwiązywały do Powstania Wielkopolskiego.  Ta edycja zapowiada się niesamowicie, serdecznie zapraszamy!

Link do naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/mastershotfestival


Link do zapisów na warsztaty: https://tinyurl.com/y9vb5t33


JOIN US!

#poznanwspiera

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania
dodano 11.05.2018

Prezydent Miasta Poznania objął honorowym patronatem Warsztaty Filmowe: „OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego”. Dziś rano otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź wraz z uzasadnieniem decyzji, która bardzo nas ucieszyła!

 

Cytujemy fragment decyzji: "Świętujemy w Poznaniu stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Naturalnym jest, że na pierwszy plan wysuwa się w tym roku temat Powstania Wielkopolskiego. Podjęta przez Państwa inicjatywa doskonale wpisuje się w starania miasta, aby godnie upamiętniać też część naszej historii. Na uwagę zasługuje edukacyjny charakter warsztatów i to zarówno w ujęciu historycznym, jak i filmowym. Dziękuję za inspirowanie mieszkańców Poznania do twórczej aktywności oraz za popularyzowanie rodzimej sztuki."

Cieszymy, że Prezydent naszego miasta doskonale rozumie idee, jakie chcemy realizować na warsztatach. To bedzie wyjatkowa edycja, serdecznie zapraszamy!

Link do pełnej wersji informacji na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/mastershotfestival

Link do zapisów na warsztaty: https://tinyurl.com/y9vb5t33

JOIN US!

#poznanwspiera

 

FILMOWA JESIEŃ W POZNANIU POD ZNAKIEM MASTERSHOT I POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
dodano 20.10.2018

Ogłaszamy Filmową Jesień w Poznaniu! Produkujesz filmy? Grasz w filmach? Dołącz do nas! W ramach warsztatów wyprodukujemy film na jednym ujęciu o tematyce Powstania Wielkopolskiego o długości 100 sekund! Zrealizujemy efektowną scenę zbiorową, która rozegra się w centrum Poznania. O czym? Będziemy informować Was na bieżąco, dlatego śledźcie nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mastershotfestival/
Warsztaty są BEZPŁATNE.

 

Jeśli produkujesz, grasz w filmach lub po prostu interesujesz się sztuką filmową – serdecznie zapraszamy na plan! Dołącz do ekipy filmowców i wnieś swój twórczy wkład na planie filmowym mastershota o Powstaniu Wielkopolskim. Jest to całkowicie nowatorska koncepcja, wymyślona przez twórców Mastershot Film Festival. Wyślij zgłoszenie na adres renata@mastershotfestival.com lub zarejestruj się przez formularz internetowy. Co najważniejsze Warsztaty są całkowicie BEZPŁATNE.  

Informacje na temat warsztatów:

Miejsce: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro, s 207

Plan filmowy w centrum Poznania

Data: 22-24 listopada 2018 r.

Formularz ZAPISÓW na Warsztaty: https://tinyurl.com/y9vb5t33

Plan ramowy warsztatów:
Dzień 1.
22 listopada 2018 - zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00

• Wprowadzenie do produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmu w jednym ujęciu, który realizowany będzie w Poznaniu.
• Przedstawienie i omówienie realizowanego scenariusza filmowego, doprecyzowanie scenariusza pod wymogi lokacji.
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.

Dzień 2 i 3
23 i 24 listopada 2018
Dwudniowy plan filmowy na terenie centrum Poznania, długość ok. 6 godz., start od godz. 16.00

 

Prowadzący warsztaty: Jarek Żarski i Przyjaciele
 

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Reżyser, operator filmowy, producent  filmów komercyjnych oraz klipów muzycznych. Właściciel agencji reklamowej Fresh Studio z Poznania. Laureat konkursu Nesspreso Talents 2018 na festivalu w Cannes. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

 

Kamil Przybylak - operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na ekstremalnych planach filmowych Specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Obsługuje drony jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBCScotland - zdjęcia do filmu dokumentalnego realizowane w USA i Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, w Kanadzie film w technice timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – Ministerstwa Turystyki Kanady. W 2015 zrealizował projekt filmowy „Dream Walker Zakynthos” - film o ekstremalnych skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi na całym świecie.

 

Stanisław Mąderek - Producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture, współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

 

Piotr Krupa - operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Masz pytania? Pisz do nas!

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/

https://www.facebook.com/mastershotfestival/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/514096409057109/

Grupa Produkcyjna: https://www.facebook.com/groups/738991239784157/

Więcej szczegółów WKRÓTCE!
JOIN US! :)

OPOWIEŚĆ O ZWYCIĘSKIM POZNANIU. Warsztaty Filmowe z realizacji filmu Mastershot o tematyce Powstania Wielkopolskiego jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera

MECENAS: Miasto Poznań
Partner technologiczny: WinMar
Partner merytoryczny: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Partnerzy: Studio STA, Poznań Film Commission, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems,
 

 

FILMOWA ŁÓDŹ NA JEDNYM UJĘCIU
dodano 22.06.2018

HISTORIE FILMOWE ŁODZI. WARSZTATY FILMOWE MASTERSHOT z produkcji filmów w jednym ujęciu zrealizowaliśmy podczas trzech intensywnych dni ze sporą grupą kilkudziesięciu fantastycznych uczestników, będącymi mieszkańcami Łodzi, zapalonymi filmowcami i prawdziwymi miłośnikami sztuki filmowej.

 

Pierwszego dnia, podczas zajęć w Muzeum Kinematografii omówiliśmy wraz z uczestnikami nadesłane scenariusze, zaplanowaliśmy produkcję i zorganizowaliśmy pracę w ramach poszczególnych pionów: operatorskim, reżyserskim, scenografii i kostiumów, produkcyjnym, oświetleniowym i dźwiękowym.

 

Kolejnego dnia uczestnicy warsztatów nauczyli się m.in. jak przygotować plan filmowy,  pracować ze sprzętem, w jaki sposób kształtować ruch i choreografię na planie, jak pracować z oświetleniem i kamerą, aby zrealizować dynamiczny mastershot w ruchu. Uczestnicy pracowali na planie jednego z budynków łódzkiej Manufaktury – miejsca szczególnego na mapie Łodzi, które odrodziło się i obecnie jest jednym z najbardziej ikonicznych miejsc, przypominając jednocześnie wspaniałą historię miasta.

 

Kolejnego dnia uczestnicy warsztatów zmierzyli się z planem filmowym w jednej z łódzkich kamienic na ul. Piotrkowskiej – kolejnym miejscu będącym bardzo szczególnym dla miasta. Podczas niezywkle intensywnego dnia pracy powstał mastershot będący fabularną opowieścią o życiu współczesnej pary ludzi, ich głęboko skrywanych tajemnicach i niedopowiedzeniach, problemach we wzajemnych relacjach.

 

Wspaniałą organizacja, sprawna współpraca i prawdziwa filmowa chemia, jaka się wytworzyła pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w ten projekt sprawiły, że warsztaty były źródłem ogromnej inspiracji, kopalnią wiedzy dla uczestników i jednocześnie mocno zintegrowały łódzkie środowisko młodych filmowców.

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooka! Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ WARSZTATY MASTERSHOT W ŁODZI

 

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

Zadanie HISTORIE MIEJSKEI ŁODZI Warsztaty Filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia MASTERSHOT jest realizowane ze środków dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

MECENAS: Miasto Łódź

Partner merytoryczny: Łódź Film Commission
Partner technologiczny: WinMar
Partnerzy: Koło Naukowe Sztuki Operatorskiej przy PWSFTViT w Łodzi, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems

 

Filmowe powitanie Lata w Łodzi - warsztaty MASTERSHOT
dodano 07.05.2018

HISTORIE FILMOWE ŁODZI. WARSZTATY FILMOWE MASTERSHOT z produkcji filmów w jednym ujęciu

 

W ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL w Łodzi odbędą się warsztaty filmowe z produkcji filmów za pomocą jednego ujęcia. Warsztaty zaplanowane zostały na 3 dni: od 7 do 9 czerwca. Pierwszego dnia odbędą się zajęcia teoretyczne w sali Kina Muzeum Kinematografii w Łodzi, a podczas kolejnych dwóch dni, na dwóch planach filmowych w Łodzi powstaną Mastershoty z uwzględnieniem pomysłów uczestników i przy ich twórczym zaangażowaniu.

 

Jeśli zatem kręcisz filmy, piszesz scenariusze, interesujesz się sztuką filmową - serdecznie zapraszamy do nas na plan filmowy w czerwcu! Dołącz do nas, zrealizuj swój pomysł i wnieś twórczy wkład na plan dwóch mastershotów. W ramach warsztatów wyprodukujemy dwa filmy na jednym ujęciu. Jeśli masz pomysł na scenariusz - wyślij do nas na adres renata@mastershotfestival.com! Zrealizujemy film z uwzględnieniem Twojego pomysłu! Co najważniejsze Warsztaty są całkowicie BEZPŁATNE.

Powitaj z nami lato na planie filmowym!

ZAPISY na Warsztaty: http://tiny.pl/g2nlq

Miejsce zajęć w dniu 7 maja 2018: sala kina Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. L. Kaczyńskiego 1, od godz. 18.00 do 21.00

Plan ramowy:

Dzień 1.

7 czerwca 2018 r.

• Wprowadzenie do Warsztatów z produkcji filmów jednoujęciowych
• Przedstawienie założeń produkcji filmów w jednym ujęciu
• Przedstawienie i omówienie scenariuszy filmowych, doprecyzowanie scenariuszy
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne, zaplanowanie ujęć w lokacjach

 

Dzień 2 i 3

8 i 9 czerwca 2018 r.

Dwa całodziennie plany filmowe, długość trwania ok 6-8 godz.

Prowadzący warsztaty: Kamil Przybylak i Jarek Żarski wraz z zaproszonymi gośćmi.
 

Kamil Przybylak - operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na ekstremalnych planach filmowych. Specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Wykonuje zdjęcia, prowadzi szkolenia i prelekcje w zakresie ich wykorzystania na planie filmowym. Obsługuje drony zarówno jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBC Scotland realizując zdjęcia do największego filmu dokumentalnego na terenie USA i Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, a w Kanadzie film w technice timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – Ministerstwa Turystyki Kanady. W 2015 zrealizował projekt filmowy „Dream Walker Zakynthos” - film o ekstremalnych skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi.

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

Piotr Krupa - operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Masz dodatkowe pytania? Pisz do nas lub zadzwoń! Zapisz się na Warsztaty!


Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

Zadanie HISTORIE MIEJSKEI ŁODZI Warsztaty Filmowe z realizacji filmu za pomocą jednego ujęcia MASTERSHOT jest realizowane ze środków dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

MECENAS: Miasto Łódź

Partner merytoryczny: Łódź Film Commission
Partner technologiczny: WinMar
Partnerzy: Koło Naukowe Sztuki Operatorskiej przy PWSFTViT w Łodzi, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Red Ghost, CamL Studio, FreeFly Systems

JOIN US! :)

Premiera ALKODISKO!
dodano 23.04.2018

Z ogromną satysfakcją i przyjemnością prezentujemy klip muzyczny, który zrealizowaliśmy jesienią 2017 r.

Klip zatytułowany ALKODISKO powstał na jednym ujęciu!

Mastershoty to wyjątkowe filmy! Energia, power i dynamika! Przedstawiamy premierę - ALKODISKO!

 

 

Projekt: Warsztaty Mastershot jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Mecenasi: PISOP, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Projekt LAB, Red Ghost, Poznań Film Commission, Movlab, FreeFly

Making Of - warsztaty filmowe MASTERSHOT 2017 premiera
dodano 05.12.2017

Chcecie zobaczyc jak pracowalismy podczas tegorocznych warsztatów MASTERSHOT z produkcji filmu za pomocą jednego ujęcia?

Zapraszamy na premierę filmu Making Of z Warsztatów

 

 

Podczas dwóch warsztatowych dni na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz w Klubie Projekt LAB w Poznaniu kilkudziesięciu uczestników intensywnie pracowało nad filmem w jednym ujęciu - ALKODISKO. Dziś z ogromną przyjemnością mówimy: UWAGA! PREMIERA!

 

Zapraszamy!

Link do filmu na YT: Making Of

 

Projekt: Warsztaty Mastershot jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Mecenasi: PISOP, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Projekt LAB, Red Ghost, Poznań Film Commission, Movlab, FreeFly

Warsztaty filmowe MASTERSHOT Edycja III Poznań - finish!
dodano 30.10.2017

Dwa intensywnie filmowe dni w październiku! Fantastyczni ludzie! A jakie mamy efekty? Rewelacja! 17 pażdziernika tego roku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a nastepnego dnia Klub Projekt LAB - te dwa miejsca zaznaczyły się w tym roku na filmowej mapie Poznania pod jednym hasłem: MASTERSHOT!

 

 

W tegorocznych warsztatach udział wzięło kilkudziesięciu filmowców z Poznania, którzy dzieki swej niesamowitej kreatywnosci i energii przy pomocy prowadzących stworzyli film w jednym ujęciu - MASTERSHOT. Akcja rozgrywa się w kultowym miejscu - Klub Projekt LAB. A czego dokładnie dotyczy?

Jak zwykle jest gęsto, ciekawie i intensywnie. Już wkrótce pokażemy Wam Making of i sam film MASTERSHOT, nad którym pracowaliśmy intensywnie wraz z uczestnikami tegorocznych warsztatów. Dziekujemy serdecznie wszystkim partnerom, UAP oraz Jakubowi Jasiukiewiczowi i Katedrze Intermediów w szczególności za gościnę, a Klubowi Projekt LAB za przekazanie przestrzeni we władanie filmowców.

 

Juz wkrótce premiery filmu dokumentujacego warszttay, czyli Making of oraz samego opus magnum - czyli Mastershota zatytułowanego ALKODISKO!

 

Polubcie nas na Facebooku i na YouTube!

 

Facebook

 

YouTube

 

Projekt: Warsztaty Mastershot jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Mecenasi: PISOP, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Projekt LAB, Red Ghost, Poznań Film Commission, Movlab, FreeFly

WARSZTATY FILMOWE MASTERSHOT z produkcji klipu muzycznego
dodano 04.10.2017

Na mapie filmowej jesieni w Poznaniu po raz kolejny pojawią się WARSZTATY FILMOWE MASTERSHOT. Tym razem zadanie warsztatowe polegac bedzie na produkcji klipu muzycznego w jednym ujęciu. Wydarzenie odbywające się w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL, wspiera centrum PISOP, a projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.
 

Jeśli pasjonują Cię filmy, sam kręcisz video dołącz do nas! Poszukujemy: statystów, epizodystów, scenografów, dżwiękowców, oświetleniowców, specjalistów od make-upu do pracy nad realizacją Mastershota. W ramach warsztatów wyprodukujemy klip muzyczny w jednym ujęciu - MASTERSHOTA do utworu muzycznego grupy HOPE.

Program ramowy warsztatów obejmuje:

Dzień 1.

Start godz. 18.00 do 20.30

Miejsce: UAP, Katedra Intermediów, Pl. Wielkopolski 9, sala 207
• Wprowadzenie do Warsztatów z produkcji mastershotów
• Przedstawienie założeń produkcji klipu w jednym ujęciu
• Próby i podział na grupy produkcyjne, planowanie zdjęć

Dzień 2.

Start godz. 16.00 do 21.00

Miejsce: Klub Projekt LAB, ul. Grochowe Łąki 5
• Plan filmowy

• Realizacja klipu w jednym ujęciu

Prowadzący warsztaty: Staszek Mąderek i Jarek Żarski wraz z zaproszonymi gośćmi.

Staszek Mąderek to producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture oraz współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Obecnie kończy prace nad autorskim, pełnometrażowym filmem fabularnym "Gwiazdy w Czerni" ("Stars in Black - the movie"), przepełnioną erotyką i efektami specjalnymi sensacyjną komedią sci-fi.

Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

 

Zapisy na warsztaty przyjmujemy za pomocą formularza:

Formularz_zapisów


Warsztaty są bezpłatne.

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL

http://mastershotfestival.pl/

Współorganizator: UAP, Katedra Intermediów


Kontakt:
Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com  tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Projekt: Warsztaty Mastershot jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Mecenasi: PISOP, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Miasto Poznań

Partner technologiczny: WinMar

Partnerzy: Projekt LAB, Red Ghost, Poznań Film Commission, Movlab, FreeFly

JOIN US!

NAB Show w Las Vegas!
dodano 21.04.2017

Od 22 do 27 kwietnia będziemy na największych targach branży filmowej w USA - NAB Show w Las Vegas.

Jarek Żarski będzie reprezentować w Las Vegas MASTERSHOT FILM FESTIIVAL.
Masz pytania? Skontaktuj się z Jarkiem pod nr tel. +48 510 249 888
Do zobaczenia w Vegas!

II Edycja Mastershot Film Festival
dodano 12.03.2017

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w tym roku odbędzie się II edycja MASTERSHOT FILM FESTIVAL! Znamy już termin tegorocznego festiwalu - odbędzie się od 1 czerwca do 1 grudnia 2017 r. Podobnie ak w premierowej edycji na filmowców czekają warsztat!y, przeglądy i konkurs!

 

Mamy już za sobą festiwalowy debiut i zebraliśmy mnóstwo doświadczenia! Podczas drugiej edycji festiwalu znów czekają na Was warsztaty filmowe, konkurs na najlepszy MASTERSHOT, przeglądy zrealizowanych i nadesłanych konkurs. Pracujemy nad udoskonaleniem formuły, dopracowaniem warsztatów, aby były jeszcze ciekawsze i bardziej twórcze. W tym roku wystartujemy latem z ciekawymi pomysłami i programem.

Zbieramy moce, pomysły i twórczą energię na ten rok - już wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje o tegorocznej edycji na Facebooku i na stronie internetowej. Będziemy też odwiedzać imprezy branżowe, targi w Polsce i zagranicą, zatem STAY TUNED!

Czekamy na Was i Wasze pomysły na scenariusze, które chcielibyście zrealizować. Piszcie do nas, jeśli macie pomysły na film w jednym ujęciu, a pomozemy Wam je nakręcić!
 

Jarek Żarski jarek@mastershotfestival.com

Renata Żybura renata@mastershotfestival.com

 

Do zobaczenia na planie filmowym już wkrótce!
 

i pamiętajcie: JOIN US!

Finał I edycji Mastershot Film Festival
dodano 16.12.2016

16 grudnia 2016 r. w Poznaniu oficjalnie zamknęliśmy pierwszą edycję i zaprezentowaliśmy zrealizowane i nadesłane do konkursu filmy, ogłosiliśmy również zwycięzców. Podczas przeglądu finałowego zaprezentowaliśmy wyselekcjonowane przez Jury mastershoty i ogłosiliśmy zwycięskie filmy.

 

Z prawdziwą przyjemnością publikujemy nazwiska Zwycięzcy i dwojga Wyróżnionych w naszym konkursie na najlepszy film zrealizowany za pomocą jednego ujęcia pierwszej edycji MASTERSHOT FILM FESTIVAL.
Jury zadecydowało przyznaniu nagród autorom następujących filmów, które zostały zgłoszone do konkursu:

1 miejsce za najlepszy MASTERSHOT dla:
Marta Prus
Film pt. "Ciepło - Zimno"

oraz dwa równorzędne wyróżnienia dla dwóch autorów filmów:

Wyróżnienie dla:
Jakub Paduszek
Teledysk pt. "All the people"

Wyróżnienie dla:
Wojciech Ulman
Film pt. "Stawanie na głowie" (working title)

Zwyciężczyni i Wyróżnieni w konkursie zostają uhonorowani nagrodą jak najbardziej związaną z X Muzą - klapsem filmowym, który mamy nadzieję, że nie tylko będzie przypominał o MASTERSHOT FILM FESTIVAL, ale przede wszystkim będzie używany w pracy na planie filmowym! :)
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów w realizacji filmów!

 

Podczas I edycji zrealizowaliśmy w listopadzie 2016 r. dzięki wsparciu PISF  warsztaty w Warszawie. Zrealizowaliśmy 5 filmów na jednym ujęciu na podstawie autorskich scenariuszy, które nadesłali uczestnicy warsztatów oraz film Making of - relację z planów filmowych. Filmy powstawały w różnych lokacjach w stolicy, zarówno w kameralnym mieszkaniu, jak i w ruchu ulicznym. W grudniu natomiast w Poznaniu zrealizowaliśmy jeden film mastershot dzięki wsparciu miasta Poznań, w monumentalnych wnętrzach Zamku Cesarskiego oraz Making of dokumentujący produkcję.

 

Po zakończeniu postprodukcji filmów będziemy je sukcesywnie publikować na stronie internetowej, na naszymy profilu na Facebooku i na YouTube. Zapraszamy na seanse!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji warsztatów i do tego, że w tym roku powstały filmy w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL na planach w Poznaniu i Warszawie. Dziękujemy naszym mecenasom: PISF i Miastu Poznań, partnerom merytorycznym i medialnym, współpracownikom i przyjaciołom za to, ze przyczyniliście się do powstania i rozwoju naszej idei realizacji filmów za pomocą jednego ujęcia.


Zapraszamy również do uczestnictwa w kolejnej, drugiej już edycji konkursu, warsztatów i festiwalu! Będziemy już wkrótce informować o szczegółach! Stay tuned!

WARSZTATY FILMOWE z produkcji Mastershotów w Poznaniu
dodano 04.11.2016

W najbliższy weekend – 3 i 4 grudnia 2016 r. odbędzie się w Poznaniu, w CK Zamek (Sala Kominkowa) trzecia edycja warsztatów filmowych z produkcji mastershotów.

 

Ramowy PLAN WARSZTATÓW
Dzień 1.
Start godz. 12.00
• Wprowadzenie do warsztatów z produkcji filmów w jednym ujęciu
• Omówienie i dopracowanie scenariusza tuż przed realizacją
• Próby aktorskie, kamerowe i choreograficzne
• Podział na grupy produkcyjne i początek zdjęć

Dzień 2
Start godz. 12.00
• Całodniowy plan filmowy

Trzecie warsztaty w ramach ogólnopolskiego cyklu MASTERSHOT FILM FESTIVAL, zlokalizowane w Poznaniu to projekt współfinansowany przez Miasto Poznań.
Partnerami warsztatów są:  CK Zamek, Poznań Film Commission, Movlab i Red Ghost.

 

Podczas tegorocznej edycji poznańskiej zajęcia zostały zaplanowane na 3 i 4 grudnia. Prowadzący: Jarek Żarski, Staszek Mąderek wraz z zaproszonymi gośćmi opowiedzą o podstawach pracy na planie filmowym i przybliżą proces produkcji filmu w jednym ujęciu od strony wykonawczej i technicznej. Uczestnicy będą pracować z profesjonalnym sprzętem filmowym, jaki jest używany w pełnometrażowych produkcjach. W filmie wystąpią aktorzy z poznańskiego Teatru Nowego: Dorota Abbe Kuźmińska i Mariusz Zaniewski.

Podczas warsztatów, które odbędą się w CK Zamek, powstanie film w jednym ujęciu na podstawie wstępnego scenariusza z uwzględnieniem pomysłów i uwag zgłoszonych przez uczestników. Uczestnicy będą wspólnie dopracowywać scenariusz następnie nakręcą na jego podstawie film. Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z wyjściowym scenariuszem dostępnym pod linkiem i wysłać swoje zgłoszenie podając imię, nazwisko i nr tel. na e-mail: renata@mastershotfestival.com


Scenariusz Mastershot Poznań


W ramach warsztatów pomożemy uczestnikom wyprodukować film w jednym ujęciu. Zapewniamy wsparcie produkcyjne, sprzętowe, wybór lokacji oraz konsultacje operatorskie, producenckie i scenariuszowe.


Zgłoszenia można jeszcze przesyłać do północy dnia 2 grudnia 2016 r.

 

Pierwsze warsztaty z realizacji filmów w technice jednego ujęcia, czyli mastershota, odbyły się w Poznaniu w zeszłym roku i zebrały ponad 100 uczestników. W listopadzie 2015 r. w Małym Domu Kultury Dragon, przy wsparciu m.in. Miasta Poznań, Poznań Film Commission oraz przyjaciół i partnerów MASTERSHOT FILM FESTIVAL, podczas jednego dnia zdjęciowego powstał kilkunastominutowy film fabularny pt. „Punkt”, w którym główną rolę zagrał Mirosław Zbrojewicz. W powstawaniu mastershota wzięli również udział kaskaderzy ze Stunt Studio i został wykonany skok z trzeciego piętra kamienicy. Film, którego akcja rozgrywa się na planie filmowym, opowiada historię doświadczonego aktora. Scenariusz filmu tworzy podwójną konstrukcję filmu w filmie, co już samo jest zaskakujące i zmusza widza do głębszej refleksji nad narracją.

Powstał również film dokumentujący pracę uczestników warsztatów na planie filmowym, tzw. Making of. Zarówno Mastershot „Punkt”, jak i dokumentalny Making of został zrealizowany przez uczestników, którzy pracowali na profesjonalnym sprzęcie w poszczególnych pionach realizacyjnych: operatorskim, oświetleniowym, dźwiękowym, scenograficznym. Filmy można obejrzeć na kanale YouTube MASTERSHOT FILM FESTIVAL, pod linkiem:


Mastershot PUNKT


Making Of

 

WARSZTATY FILMOWE z produkcji Mastershotów w Warszawie
dodano 09.10.2016

Wyślij szkic, krótki opis pomysłu lub gotowy scenariusz do 15 listopada i zrób swojego mastershota. W ramach warsztatów pomożemy wam wyprodukować 5 wybranych scenariuszy i pomysłów. 

 

Zapewniamy wsparcie produkcyjne, sprzętowe, pomoc przy lokacjach, wyborze aktorów i konsultacje scenariuszowe.

Termin Warsztatów: 27-28 Listopad

Miejsce: Niebo, ul. Nowy Świat 21, Warszawa

Ramowy Program Warsztatów:

 

Dzień 1.

Start godz. 12.00

• Wprowadzenie do  Warsztatów z produkcji mastershotów
• Omówienie wybranych scenariuszy tuż przed ich realizacją
• Próby aktorskie, kamerowe i choreograficzne
• Podział na grupy produkcyjne i początek zdjęć

 

Dzień 2

Start godz. 12.00
• Całodniowy Plan filmowy

Prowadzący warsztaty: Paweł Czarkowski wraz z zaproszonymi gośćmi.


Paweł Czarkowski to krytyk literacki, scenarzysta, operator i reżyser filmowy. Twórca filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, teledysków oraz pierwszego polskiego filmu interaktywnego www.zamek-film.com (wyróżnionego na Filmteractive 2014 i Cross Video Days 2015). Jest właścicielem studia filmowego Movlab, które zajmuje się produkcją filmową i nowymi technikami wizualnych narracji. Na festiwalu odpowiedzialny za merytoryczną część warsztatów oraz wartość artystyczną publikowanych filmów.

 

Zapisy:

Wyślij swój scenariusz lub treatment przez formularz dostępny na stronie internetowej:

 

http://www.mastershotfestival.pl/join_us

Deadline: 15 listopada 2016 r.

 

Kontakt:

 

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888

Paweł Czarkowski, e-mail pawel@movlab.pl tel. 666 864 666

 

Projekt: Warsztaty Mastershot w Warszawie jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Partnerzy: NIEBO, Win Mar, Arri, FreeFly, Movlab, Red Ghost

Wyślij swój mastershot na konkurs!
dodano 10.06.2016

Kręcisz filmy? Realizujesz krótkie metraże? A może masz na dysku zrealizowany wspaniały długi MASTERSHOT i chciałbyś się nim pochwalić? :)
 

Wyślij swój film na konkurs w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL, za pomocą formularza na stronie: http://www.mastershotfestival.pl/join_us
Zgłoszenia:
Mastershot wyślij przez formularz dostępny na stronie internetowej:

http://www.mastershotfestival.pl/join_us

Deadline 30 listopada 2016 r.

Filmy są przyjmowane w kategoriach:

I kategoria SHORT
od 30 sekund do 3 minut

II kategoria MEDIUM
od 3 minut do 15 minut

III kategoria OPEN
powyżej 15 minut

Więcej informacji o zasadach konkursu:
http://mastershotfestival.pl/rules

Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane i nagrodzone podczas uroczystej gali


Kontakt: Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888

Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miasta Poznań

Partnerzy: Win Mar, Arri, FreeFly, Movlab, Red Ghost, Poznań FILLM Commission


JOIN US!

Filmowa jesień z MASTERSHOT
dodano 02.09.2016

Filmowa jesień z MASTERSHOT

Z przyjemnością ogłaszamy, że jesień tego roku będzie znów bardzo filmowa! Przygotowujemy właśnie drugą edycję warsztatów filmowych w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL, które tym razem odbędą się w Warszawie.

Pracujemy nad formułą warsztatów, wzbogacamy je od strony edukacyjnej, po to aby uczestnicy zdobyli jeszcze więcej umiejętności filmwych. Kształcimy młodych polskich filmowców! Chcesz tworzyć wraz z nami Polską Szkołę Mastershota? Join us!


Wspiera nas Polski Instytut Sztuki Filmowej

MASTERSHOT Film Festival na IBC Show
dodano 05.09.2016

Od 9 do 12 września będziemy na największych targach branży filmowej i medialnej w Europie - IBC Exhibition w Amsterdamie.

Nasz człowiek - Jarek Żarski będzie tam reprezentować MASTERSHOT FILM FESTIIVAL.
Masz pytania? Skontaktuj się z Jarkiem pod nr tel. +48 510 249 888
Widzimy się w Amsterdamie, w kraju tulipanów! :)
http://www.ibc.org/welcome

MASTERSHOT FILM FESTIVAL na NAB Show
dodano 06.04.2016

Od 16 do 21 kwietnia będziemy na największych targach branży filmowej w USA - NAB Show w Las Vegas.
 

Nasz człowiek - Jarek Żarski będzie tam reprezentować MASTERSHOT FILM FESTIIVAL.
Masz pytania? Skontaktuj się z Jarkiem pod nr tel. +48 510 249 888
Widzimy się w Vegas!

Targi dla filmowców
dodano 18.03.2016

Kwiecień stoi pod znakiem polskich i międzynarodowych targów w branży filmowej. W dniach od 7 do 9 kwietnia odbywają się XIX targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych w Łodzi.  Będziemy promowali ideę Mastershhot Film Festival w Sali C - dnia 7.04.2016r. w czwartek, o godzinie 16:30 - 17:00. Kręcisz mastershoty? Masz genialny pomysł na film? Pomożemy Ci w realizacji. Odwiedź nas w Łodzi już w kwietniu!


Po targach w Łodzi wybieramy się do Las Vegas na NBA Show, na doroczne targi branżowe, podczas których prezentowane są najnowsze technologie i sprzęt, wykorzystywane w produkcji i postprodukcji filmów. Będziemy tam nie tylko po to, aby spotkać się ze światową czołówką producentów sprzętu operatorskiego, ale również przywieziemy Wam najświeższe informacje, o tym co się dzieje w samym centrum światowego przemysłu filmowego!
Bądź z nami/ Stay tuned!

Targi w Łodzi

NAB Show

Nowości sprzętowe na warsztatach MASTERSHOT
dodano 15.03.2016

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają sprzętowe nowości. W ramach warsztatów Mastershot Film Festival będziemy Wam udostępniać najnowsze technologie i nowości sprzętowe znanej w całym filmowym świecie marki FreeFly.

Już dziś wiemy, że będziemy pracować na profesjonalnym dronie ALTA, który jako pierwszy daje możliwość zamieszczenia kamery na górze ramy i wykonania ujęć skierowanych w górę SKYview. Będziemy mieli również do dyspozycji Camera car TERO, który wprowadza zupełnie nowy sposób jazdy kamerą. System umożliwia wykonywanie ujęć kamery z dynamicznego, niskiego kąta w połączeniu z możliwością sterowania 3-osiowym stabilizatorem MOVI. Ruch kamery jest jeszcze bardziej płynny dzięki systemowi zapobiegający wibracjom.
Podczas warsztatów będziemy pokazywali i pracowali na tym zaawansowanych sprzęcie !

PLAN ZDJĘCIOWY MASTERSHOTA „PUNKT” - RELACJA
dodano 21.12.2015

29 listopada 2015 r. we wnętrzach Klubu Dragon i na ulicy Zamkowej w Poznaniu zostały zrealizowane zdjęcia do filmu krótkometrażowego, zatytułowanego „Punkt”, który powstawał podczas I edycji Warsztatów Mastershot, zorganizowanych w ramach pierwszego międzynarodowego Mastershot Film Festival. W warsztatach wzięli udział filmowi profesjonaliści, pasjonaci, studenci kierunków związanych z produkcją filmową oraz mieszkańcy Poznania.

 

Na planie pracowało około stu członków ekipy filmowej, którzy zostali przypisani do poszczególnych pionów produkcyjnych: operatorski, dźwiękowy, oświetleniowy i scenograficzny.  Zdjęcia realizowano z udziałem ekipy kaskaderów. Główne role zostały powierzone profesjonalnym polskim aktorom: Mirosławowi Zbrojewiczowi, Sandrze Staniszewskiej i Mironowi Jagniewskiemu. Reżyserem filmu i autorem  scenariusza jest Paweł Czarkowski. Produkcją zajęło się Studio Filmowe Movlab z Poznania. Oprócz samego mastershota powstał również film „Making of”, przedstawiający proces produkcji, który reżyserował Jarosław Żarski.

 

Praca na planie zdjęciowym  była zwieńczeniem I edycji Warsztatów Mastershot, które miały na celu przybliżyć wszystkim zainteresowanym tajniki produkcji  filmowej. Obecnie materiał filmowy jest w fazie postprodukcji. Premiera filmu planowana jest na styczeń 2016 r. Oprócz samego mastershota premierę będzie miał również „Making of.

 

Wszystkim uczestnikom warsztatów, aktorom, kaskaderom statystom i ludziom zaangażowanym w organizację warsztatów i produkcję filmu, którzy pomogli zrealizować ten pozornie niewykonalny i bardzo wymagający projekt w tak krótkim czasie, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę.

 

Pierwsze warsztaty zlokalizowane w Poznaniu, w ramach cyklu warsztatów MASTERSHOT FILM FESTIVAL to projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznań.

 

Partnerami warsztatów są: Collegium da Vinci – Studia podyplomowe „Produkcja filmowa”, Poznan Film Commission, Klub Dragon, Katedra Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Fundacja Edukacji Artystycznej Movlab, Studio Movlab i Red Ghost.

CASTING OTWARTY DO 27.11.2015
dodano 25.11.2015

Tak to wygląda na dziś, udostępniajcie, sugerujcie i szukajcie,albo sami się zgłaszajcie - wejścia aktorskie zwykle są na 30 sekund, więc krótko i intensywnie.

 

WARSZTATY W POZNANIU - RELACJA
dodano 23.11.2015

W dniach 16-18 listopada 2015 r. w Poznaniu miała miejsce I edycja Warsztatów Filmowych MASTERSHOT, które miały na celu przybliżenie idei produkcji mastershota pasjonatom związanym z filmem i studiującym kierunki filmowe, jak również filmowcom, którzy są zaangażowani w produkcję filmową już na poziomie zawodowym.

 

Podczas dwóch pierwszych dni (16 i 17 listopad 2015 r.) prowadzący warsztaty Paweł Czarkowski opowiedział grupie pięćdziesięciu uczestników o podstawach pracy na planie filmowym, założeniach do scenariusza oraz do scenopisu. Omówił również lokację filmową i przedstawił wstępny materiał przedstawiający miejsce planu filmowego. Staszek Mąderek natomiast przedstawił i omówił sztandarowe, niekiedy niezwykle intrygujące przykłady mastershotów, jakie zostały wplecione w najbardziej znane produkcje filmowe.

 

Trzeciego dnia ekipa pomysłodawców mastershota wraz z kilkudziesięcioma uczestnikami warsztatów pracowali w miejscu filmowej lokacji, we wnętrzach Klubu Dragon, w którym odbył się proces preprodukcji. Ekipa zapoznała się dokładnie z lokacją, z wymaganiami i wyzwaniami, jakie generuje skomplikowane wnętrze starej poznańskiej kamienicy, w której zlokalizowany jest klub. Zostały stworzone poszczególne piony realizatorskie, które będą odpowiedzialne za prace nad scenariuszem, scenopisem, scenografią, kostiumami, jak również ekipy operatorów kamer, dźwiękowców i oświetleniowców. W dalszym toku prac uczestnicy warsztatów wraz z pomysłodawcami filmu przygotują cały proces produkcji pod wykonanie zdjęć, które będzie miało miejsce 29 listopada 2015 r. W ramach produkcji Mastershota powstanie również film dokumentujący realizację, „Making of”, do którego również zostali zaproszeni uczestnicy warsztatów.

 

Paweł Czarkowski wręczył przybyłym uczestnikom pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w I Edycji Warsztatów Mastershot w Poznaniu, które odbyły się w ramach pierwszego międzynarodowego festiwalu MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Organizatorzy festiwalu już przyjmują zgłoszenia scenariuszy filmowych oraz ukończonych mastershotów do konkursu. Więcej informacji na ten temat: www.mastershotfestival.pl
Pierwsze warsztaty zlokalizowane w Poznaniu, w ramach cyklu warsztatów MASTERSHOT FILM FESTIVAL to projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznań.

 

Partnerami warsztatów są: Collegium da Vinci – Studia podyplomowe „Produkcja filmowa”, Poznan Film Commission, Klub Dragon, Katedra Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Fundacja Edukacji Artystycznej Movlab, Studio Movlab i Red Ghost.

WARSZTATY MASTERSHOT – AKCJA!
dodano 16.11.2015

Właśnie zaczyna się w Poznaniu I edycja Warsztatów Filmowych MASTERSHOT, które  mają na celu przybliżenie idei mastershota pasjonatom związanym z  filmem. Zajęcia zostały zaplanowane na trzy dni. Podczas dwóch pierwszych dni (16 i 17 listopad 2015 r.) prowadzący Paweł Czarkowski opowie o podstawach pracy na planie filmowym. Zajęcia teoretyczne odbywają się na UAP w budynku C. na Pl. Wielkopolskim 9, sala 204 od godz. 17.00. 

Program zajęć obejmuje:

 

Dzień 1.

 

 •  Idea Mastershot Film festival
 •  Czym jest mastershot?
 •  Założenia filmu MASTERSHOT, jaki będziemy realizować podczas warsztatów
 •  Praca nad scenariuszem

 

Dzień 2

 

 •  Jak przygotować scenopis?
 •  Omówienie lokacji filmowej
 •  Planowanie zdjęć
 •  W jaki sposób zbudować ekipę zdjęciową?
 •  Konsultacje z aktorami

 

Trzeciego dnia uczestnicy będą mieli okazję wprowadzić w życie to, czego się nauczyli, czyli będą pracować w miejscu filmowej lokacji we wnętrzach Klubu Dragon i uczestniczyć w procesie preprodukcji, wykonywania zdjęć próbnych, wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt operatorski. Uczestnicy zostaną następnie zaproszeni do pomocy w wykonaniu prac na planie filmowym, podczas docelowego i ostatecznego procesu powstawania filmu – czyli podczas wykonywania zdjęć do kilkunastominutowego mastershota, w lokalizacji Klubu Dragon. Ten proces produkcji odbędzie się 29 listopada 2015 r. Podczas tych prac uczestnicy wykonają również film „Making of” z realizacji mastershota.
Pierwsze warsztaty zlokalizowane w Poznaniu, w ramach cyklu warsztatów MASTERSHOT FILM FESTIVAL to projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznań.

 

Partnerami warsztatów są: Collegium da Vinci – Studia podyplomowe „Produkcja filmowa”, Poznan Film Commission, Klub Dragon, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, katedra Intermediów, Movlab i Red Ghost.
 

I WARSZTATY MASTERSHOT - LOKALIZACJE
dodano 04.11.2015

I edycja Warsztatów Filmowych MASTERSHOT, które  mają na celu przybliżenie idei mastershota pasjonatom związanym z  filmem, odbędą się w dwóch lokalizacjach w Poznaniu. Zajęcia zostały zaplanowane na trzy dni. Podczas dwóch pierwszych dni prowadzący Paweł Czarkowski opowie o podstawach pracy na planie filmowym. Zajęcia teoretyczne odbędą się na UAP w budynku C. na Pl. Wielkopolskim 9, sala 204. Trzeciego dnia uczestnicy będą mieli okazję wprowadzić w życie to, czego się nauczyli, czyli będą pracować na planie filmowym zlokalizowanym we wnętrzach Klubu Dragon, wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt operatorski.

 

Pierwsze warsztaty zlokalizowane w Poznaniu, w ramach cyklu warsztatów MASTERSHOT FILM FESTIVAL to projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznań.

 

Partnerami warsztatów są: Collegium da Vinci – Studia podyplomowe „Produkcja filmowa”, Poznan Film Commission, Klub Dragon, Warszawska Szkoła Filmowa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, katedra Intermediów, Movlab i Red Ghost.

WARSZTATY FILMOWE MASTERSHOT
dodano 27.10.2015

Z ogromną przyjemnością informujemy, że od 16 do 18 listopada organizujemy pierwsze warsztaty filmowe, podczas których dowiecie się jak zrealizować film za pomocą jednego ujęcia, w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL!

 

Warsztaty w formie work-show odbędą się w Poznaniu, podczas 3 dni, z czego dwa poświęcimy na przekazanie Wam wiedzy i przygotowanie, a trzeci na pracę na planie filmowym. O szczegółach będziemy informować już wkrótce, a tymczasem zapraszamy na stronę Wydarzenia na naszym profilu na Facebooku!

 

MASTERSHOT WORK-SHOW FACEBOOK

 

Rejestracja odbywa się za pomocą formularza, dostępnego pod linkiem: REJESTRACJA NA WARSZTATY

 

Do zobaczenia na planie filmowym MASTERSHOTA!

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona jest do 30.

 

 

Plan ramowy warsztatów MASTERSHOT work-show

Termin: 16-18 Listopad

Dzień 1.

 • Idea mastershot film festival
 • Czym jest mastershot?
 • Założenia filmu MASTERSHOT, jaki będziemy realizować podczas warsztatów
 • Praca nad scenariuszem

 

Dzień 2

 • Jak przygotować scenopis?
 • Omówienie lokacji filmowej
 • Planowanie zdjęć
 • W jaki sposób zbudować ekipę zdjęciową?
 • Konsultacje z aktorami

  Dzień 3
 • Wykonanie zdjęć, praca na planie filmowym

 

MASTERSHOT FILM FESTIVAL – CALL FOR ENTRIES
dodano 24.08.2015

13 sierpnia 2015 r w Poznaniu, podczas festiwalu filmowego Transatlantyk odbyła się inauguracja MASTERSHOT FILM FESTIVAL.  Organizatorzy już przyjmują zgłoszenia scenariuszy i filmów.

 

Zgłoszenia przyjmowane są na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na przesłaniu scenariusza filmu wykonanego za pomocą jednego ujęcia. Jury następnie ocenia materiał pod względem merytorycznym i artystycznym, decydując o dalszych jego losach. Jeśli scenariusz przejdzie etap weryfikacji, jego autor zostaje zaproszony do udziału w warsztatach w wybranym przez siebie mieście. Podczas warsztatów ma możliwość realizacji filmu, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Drugi sposób zgłoszenia polega na przesłaniu linka do zakończonego i już wyprodukowanego filmu, zrealizowanego za pomocą jednego ujęcia.


Ukończone filmy można zgłaszać w trzech kategoriach, w zależności od długości produkcji. I kategoria - SHORT to filmy najkrótsze, od 30 sekund do 3 minut. II kategoria - MEDIUM obejmuje filmy o długości od 3 do 30 minut, natomiast ostatnia, kategoria OPEN to filmy przekraczające 30 minut. Ta sama klasyfikacja dotyczy również filmów realizowanych przez uczestników na podstawie zgłoszonych scenariuszy, podczas warsztatów. Warsztaty będą się odbywać od jesieni 2015 do listopada 2016 roku w wybranych lokalizacjach w kraju i na świecie. Miasta, w których odbędą się warsztaty to: GDAŃSK - WARSZAWA - POZNAŃ - KRAKÓW - BERLIN - PRAGA - LOS ANGELES.

MECENASI:


  

PARTNERZY: